مجمع شستا برگزار شد

امروز ۲۷ مهر ماه مجمع شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی تشکیل شد و در این مجمع در خصوص مطالبی همچون سود تقسیم شده و عرضه اولیه‌های تامین اجتماعی بحث شد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ امروز ۲۷ مهر ماه ساعت ۹ مجمع شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با نماد شستا برگزار شد.

ملکوتی خواه عضو هیئت مدیره شستا در رابطه با سهامداران اصلی شرکت شستا در مجمع شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی بیان کرد: محور کار در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی توجه به تولید است. ۴۵ میلیون نفر از بیمه شدگان و کارگر ایرانی نماد شستا سهامدار اصلی این شرکت هستند.

او افزود: در سال گذشته ۱۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان عرضه اولیه صورت گرفت و ۳۱ درصد از زیر مجموعه‌ها عرضه شدند. اما تا پایان سال ۱۴۰۰، ۲۲ شرکت منحل خواهند شد و بیش از ۱۰۰ پروژه در حال اجراست.

او تاکید کرد: ارزش سرمایه گذاری در شرکت تامین اجتماعی از سال ۹۷ تا به حال، ۶۴۳ درصد و درآمد عملیاتی تلفیقی ۷۸ درصد رشد داشته است. لازم به ذکر است که، در سال گذشته ۵۰ شرکت افزایش سرمایه گرفتند و تا آبان ماه نیز نماد شستا افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی به میزان ۱۱۷۲ درصد می دهد.

این عضو هیئت مدیره در خصوص عرضه اولیه‌های پیش رو برای شستا اظهار کرد: در ادامه سال ۱۴۰۰ قصد عرضه ۶ عرضه اولیه در پاییز از شرکت‌های پتروشیمی مروارید، سیمان آبیک، افق تامین انرژی طوس، آنتی بیوتیک سازی ایران و داروسازی دانا و ۹ شرکت حریر خوزستان، هلدینگ سلولزی، کارگزاری صبا تامین، صنایع عمومی تامین، خدمات ارتباطی رایتل، سرمایه گذاری صنایع لاستیک، شیمی بافت، پخش دارویی اکسیر، سابیر و پالایشگاه ستاره خلیج فارس را داریم.

او بیان کرد: لازم به ذکر است که، در نیروگاه خلیج فارس اختلاف حساب داریم و ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پول اضافی است که شستا به سازمان تامین اجتماعی داده بود و در حال حاضر یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سازمان تامین اجتماعی به شرکت شستا باید بدهد که از سود ۱۴۰۰ تسویه خواهد شد.

ملک خواه در رابطه با بند ۶ حسابرس گفت: در این مدت کمیته املاک تشکیل شد و پیگیری املاک شرکت را انجام دادیم و تا آخر امسال نیز ملک بدون سند نخواهیم داشت. واحدهای مسکونی در وردآورد تهران و کیش ساخته و واگذار شده است.