عزم شستا برای توسعه فعالیت بین المللی / دیدار مدیرعامل شستا با معاون اقتصادی وزارت خارجه

به منظور بررسی و ارائه گزارش وضعیت شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و رفع مشکلات این شرکت در حوزه بین الملل، جلسه ای با حضور علی رستمی مدیرعامل شستا و مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ علی رستمی مدیرعامل شستا برای بررسی و رفع مشکلات شستا و شرکت‌های تابعه با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه دیدار کرد.

مدیرعامل شستا با تاکید بر سیاست کلان شستا در افزایش تولید و توسعه ظرفیت‌های اقتصادی بیان داشت:تکمیل زنجیره ارزش، تامین امنیت ملی، توسعه نیروی انسانی و ایجاد اشتغال پایدار، توسعه دانش بنیان، خدمات راهبردی و تقویت رقابت پذیری اقتصاد در گرو توسعه صادرات و افزایش سهم ایران در بازار کشورهای دیگر است.

رستمی با اشاره به نیازهای کشورهای منطقه و حجم زیاد واردات کالا در این کشورها گفت:سهم ایران در تامین کالا برای این کشور ها، بسیار پایین است و در این راستا نیازمند شناخت کافی بازارهای جدید در منطقه هستیم و با تعیین رایزن‌‌‌های بازرگانی در سفارتخانه‌‌‌های کشور‌‌‌های هدف و انجام مطالعات جامع بین‌المللی می‌توان سهم کشور را در بازارهای جدید صادراتی افزایش داد.

مدیرعامل شستا همچنین رفع موانعی چون ساز و کار مالی، تسهیل تجارت، انعقاد تعرفه‌های ترجیحی، نبود شبکه توزیع و بازاریابی و کانال‌های دو جانبه پولی برای تسهیل تجاری را در توسعه واردات و صادرات کشور ضروری دانست.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز در این دیدار ضمن تبیین ظرفیت‌های وزارت خارجه در حوزه اقتصادی و بازرگانی اظهار داشت:مجموعه شستا قابلیت این را دارد که با توسعه بازار خارجی و همچنین به دست آوردن زنجیره های بالادستی و پایین دستی تولید محصول از مزیت رقابتی تولیدی و صادراتی در منطقه برخوردار شود.