سیگنال های مهم بورس برای هفته اول آذر ۱۴۰۱ که باید بدانید

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ در هفته آینده بورس آذر ۱۴۰۱ چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

بورس تهران در معاملات نخستین روزهای آذرماه، نشانی از جهش‌ها و حرکات تند و تیز خود در سه هفته ابتدایی آبان نداشت و شاخص با ۹۴۳ واحد افت در سطح یک میلیون و ۴۰۷ هزار و ۶۵۴ به هفته گذشته پایان داد.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادلی را تجربه می‌کند.

در همین راستا وزیر نفت اعلام کرد رکورد صادرات نفت خام، میعانات گازی و محصولات پتروشیمی پس از سال ۱۳۹۷ به بیشترین مقدار خود رسیده است.

در صورت عدم دخالت منفی دولت با سیاست‌گذاری اشتباه، افزایش تولید و صادرات نفت خام و محصولات پتروشیمی مسلما با افزایش سودآوری همراه خواهد شد.

همچنین فروش خودرو در بورس جایگزین قرعه‌کشی می‌شود. دیروز خودرو پژو ۲۰۷ با میانگین قیمتی ۳۴۲ میلیون و ۸۴۲ هزار تومان کشف شد که با احتساب مالیات و هزینه‌های جانبی قیمت تمام‌شده این خودرو در بورس به ۳۹۱ میلیون تومان رسید.

افزایش عرضه خودرو در بورس کالا باعث شفافیت معاملات و همچنین افزایش سودآوری تولیدکننده خواهد شد. در همین راستا گردش نقدینگی بورس افزایش پیدا می‌کند؛ هنچنین رانت موجود در صنعت خودرو تا حد زیادی ضربه خواهد دید.

بورس منتخب مهمترین عناوین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *