رستمی از شستا رفت و مدیرعامل مس ایران شد

علی رستمی مدیرعامل شستا به عنوان سرپرست شرکت ملی مس ایران معرفی شد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ علی رستمی متولد ۲۹ مردادماه ۱۳۴۹ در تهران است. آخرین مدرک تحصیلی او دکترای مدیریت بازرگانی گرایش مالی و دانش‌آموخته دانشگاه شهید بهشتی است.

در کارنامه شغلی رستمی، معاون مالی، سرمایه‌گذاری و پشتیبانی بانک تجارت، عضو هیئت‌مدیره بورس اوراق بهادار تهران، عضو هیئت‌مدیره فرابورس، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره گروه خودروسازی بهمن، معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی مس ایران، بنیاد مستضعفان و برخی از سمت‌های کلیدی دیگر در سایر ارگان‌های دولتی و تدریس در دانشگاه دیده می‌شود.

علی رستمی، اواخر سال ۱۳۹۶ مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت معدنی املاح ایران می‌شود.

رستمی پس از سکان‌داری شرکت معدنی املاح ایران راهی معاونت برنامه‌ریزی شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین می‌شود و به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه تاصیکو سند راهبردی این هلدینگ را کلید می‌زند.

او در سال ۱۳۹۹ مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت خاک چینی ایران می‌شود و اقدامات نیمه‌تمام در این شرکت را موردبررسی و سپس در دستور کار قرار می‌دهد.

شستا که به تازگی از افزایش سرمایه تجدید ارزیابی آمده است ، در قیمت های مناسب ۹۰ تومانی با حمایت های خوبی بازگشایی شد. این غول سرمایه گذاری نیز خود مالک هلدینگ هایی نظیر تاپیکو و صدر تامین و صبا تامین و دارویی تامین و سیمان تامین است.

در حال حاضر این شرکت دارای یکی از بالاترین سرمایه ها در بین شرکت های بورسی است و همچنان برنامه دارد تا در سال جاری نیز اقدام به عرضه سهام چند شرکت از پرتفوی غیر بورسی خود نماید.

شرکت ملی صنایع مس را می توان جز نمادهای رکورد شکن بازار نامید ، سهمی که در عملکرد ۹ ماهه توانست با فروش سنگین بیش از ۵۵ هزار میلیارد تومانی به سود خالص بیش از ۳۷۸۲۰ میلیارد تومان برسد.

با رشد تولید و فروش و رشد قیمت های جهانی مس شاهد ثبت فروش ۸۴۷۴ میلیاردی در بهمن ماه این شرکت هستیم ، از طرفی فروش ۷۱۳۲۱ میلیاردی نیز برای کل ۱۱ ماهه امسال را شاهد بودیم تا بدین ترتیب جهش فروش ۱۰۶ درصدی نیز در این شرکت به ثبت برسد.