صعود شاخص بورس به نیمه ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۹هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۷۲۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۴۱۱میلیارد تومان در بیش از ۲۳۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۹هزار و ۸۳۷واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۵۴هزار و ۴۶۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های صنعت غذایی کورش، تولیدی فولاد سپید فراب کویر و داده گستر عصر نوین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۴۵۵میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۳۱۸میلیارد تومان در ۱۴۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۱۵۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، صنعتی مینو و بیمه اتکایی امین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.