استراحت شاخص بورس در یک قدمی ارتفاع ۱.۶ میلیون واحد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۷میلیارد و ۱۲۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹هزار و ۴۱۳میلیارد تومان در بیش از ۷۲۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت هزار و ۹۱۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۹۱هزار و ۳۷۳واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی نوری شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۶میلیارد و ۶۷۹میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۵۸۷میلیارد تومان در ۳۷۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۳۷۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پالایش نفت لاوان، سرمایه‌گذاری صبا تامین و بهمن دیزل و بیشترین اثر منفی بر این نماگر به نام شرکتهای پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون و سنگ آهن گهر زمین شد.