آغاز تعمیرات اساسی مجتمع گاز پارس جنوبی

عملیات تعمیرات اساسی مجتمع گاز پارس جنوبی از امروز کلید خورد و تا پایان مهرماه نیز ادامه دارد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛  احمد باهوش مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: برنامه‌ریزی دقیق و منظم عملیات تعمیرات اساسی امسال با توجه به اهداف کلان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران مبنی بر حفظ پایداری و تولید حداکثری و به‌منظور حفظ نیاز داخلی و صادرات گاز و محصولات جانبی انجام شده است.

احمد باهوش به یکی از روش‌های نوآورانه در عملیات تعمیرات اساسی سال ۱۴۰۲ اشاره و اظهار کرد: پیاده‌سازی و اجرای روش‌های جدید و کارآمد در دوران عملیات تعمیرات اساسی سال ۱۴۰۲ پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی در دستور کار است و تعویض برخط (آنلاین) مولکولارسیوها با استفاده از روش‌های نو یکی از موارد مهم اجرایی در این باره است.

وی گفت: پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی ایستگاه آغاز عملیات تعمیرات اساسی امسال است و در روش جدید توقف کامل این پالایشگاه تنها در بازه زمانی سه روز انجام می‌شود و ادامه تعمیرات اساسی پالایشگاه هشتم بدون کاهش تولید سراسر پالایشگاه‌های مجتمع تداوم می‌یابد.

به گفته وی، امسال پالایشگاه یازدهم پارس جنوبی ایستگاه دوم این رویداد مهم خواهد بود.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی تأکید کرد: مراحل آماده‌سازی و برنامه‌ریزی‌های لازم برای آغاز تعمیرات اساسی سال ۱۴۰۲ از آبان‌ماه پارسال کلید خورده و زمینه‌های لازم درباره این حرکت مهم در مجتمع گاز پارس جنوبی فراهم شده است.