با دستور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری؛

استفاده مدیران عامل و اعضای هیات مدیره هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری از “خودروهای خارجی” ممنوع شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ابلاغی به هلدینگ های تابعه این صندوق، استفاده مدیران عامل و اعضای هیات مدیره این هلدینگ ها و شرکت های تابعه آن ها از خودروهای خارجی را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، «نعمت الله ترکی» در نامه ای به هلدینگ های تابعه این صندوق دستور داد تا ضمن ممنوع شدن استفاده از خودروهای خارجی برای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره تمامی شرکت های تابعه، تدابیری اندیشیده شود تا نسبت به فروش خودروهای خارجی و استفاده از منابع حاصل شده در طرح های سرمایه گذاری شرکت ها اقدام شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این نامه آورده است: همانگونه که مستحضرید تعداد بسیاری خودروی خارجی در طول ادوار گذشته در شرکتهای ذیل صندوق بازنشستگی کشوری خریداری شده که ماهیت موضوع و علت خرید آن جای سوال دارد.

وی با طرح این سوال که «چگونه اجازه داده شده که با پول و اموال بازنشستگان خودروی خارجی جهت استفاده مدیران خریداری شود؟» یادآور شده است: یقینا بازنشسته عزیز و زحمتکش کشور رضایت ندارد که مدیری که امانتدار اموال آن است خودروی خارجی سوار شود. همواره رئیس جمهور محترم و مقام عالی وزارت بر اهتمام نسبت به رویکرد عدالت محوری دولت مردمی تاکید داشته اند، لذا صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص عملیاتی نمودن اهداف دولت محترم می بایست همواره پیش قدم باشد.

ترکی در ادامه این نامه تاکید کرده است: مقتضی است به تمامی شرکتها ابلاغ فرمایید که استفاده از خودرو خارجی توسط مدیرعامل و سایر اعضای هیئت مدیره ممنوع و در صورت مشاهده برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پایان این نامه خطاب به مدیران هلدینگ های این صندوق با بیان اینکه «مدیران ملزم به استفاده از خودرو تولید داخل می‌باشند» آورده است: تدبیر و اقدام لازم در خصوص فروش خودروهای خارجی با رعایت تمامی تشریفات قانونی جهت استفاده از منابع حاصل از فروش آن در طرح های سرمایه گذاری شرکت ها بررسی و اقدام لازم بعمل آید.