رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت مطرح کرد؛

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اساس برنامه‌های ۳ سال گذشته بود

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: در سه سال گذشته با تأسی از رویکرد دولت مردمی شهید رئیسی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در دستور کار قرار گرفت و پیشرفت قابل‌ملاحظه نیز ثبت شد؛ بعضی از این پروژه‌ها هم‌اکنون آماده افتتاح هستند و تعدادی امسال آماده بهره‌برداری می‌شوند.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از صندوق بازنشستگی صنعت نفت، عبدالحسین بیات در دوازدهمین نشست شورای‌عالی خدمات صندوق بازنشستگی صنعت نفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت به‌خصوص رئیس‌جمهور شهید گفت: شهادت برادر ارجمند شهید رئیسی، خادم‌الرضا و همراهان گرامی ایشان را به محضر قطب عالم هستی، حضرت امام‌زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب، همه مسئولان خدمتگزار، خانواده مکرم این عزیزان و آحاد مردم تسلیت عرض می‌کنم.
وی افزود: بلوغ و ثبات، فرهنگ ملی و زیرساخت‌های فرهنگی، از ویژگی‌های ساختاری و تشکیلاتی نظام اداری است، از این‌ رو ساختار سیاسی و اجتماعی کشور تاب‌آوری گذر از چنین رخدادهایی را دارد و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند خللی در اداره امور کشور، به امید خدا، ایجاد نخواهد شد.
رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با اشاره به مسیر شهدای خدمت در عرصه خدمات‌رسانی به مردم گفت: افرادی که امور زندگی و فعالیت‌های کاری خود را در مسیر ایمان قرار می‌دهند، خداوند منان به نحوی شایسته آنها را به فیض عالی می‌رساند، از این‌ رو نام و راه شهدای خدمت برای همیشه در تاریخ کشور ماندگار خواهد بود. همیشه باید به خودمان یادآوری کنیم که خداوند به خدمت خالصانه، در دنیا و آخرت پاداشی جزیل عطا خواهد کرد، بدرقه مردمی شهدای خدمت که موردتوجه مهمانان خارجی نیز قرار گرفت، حاصل درستی مسیر حرکت ایشان در عرصه خدمت بود.
بیات با اشاره به رویکرد دولت مردمی شهید آیت‌الله رئیسی در تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام افزود: طی سه سال گذشته این راهبرد و رویکرد به علمی‌ترین شیوه در گروه اقتصادی صندوق‌ها پیگیری شد، از این‌ رو امسال شاهد به بهره‌برداری رسیدن برخی طرح‌های هستیم که از سنوات گذشته باقی‌مانده بود. اکنون طرح‌های ملی مانند الفین پترو پالایش کنگان و ان‌جی‌ال ۳۱۰۰، پیشرفتی بالای ۹۰ درصد دارند.
وی ادامه داد: حدود ۱۵ طرح و پروژه نیمه‌تمام از دوره‌های گذشته وارد این مقطع زمانی شد که خوشبختانه در قالب برنامه خلق منابع پایدار برای صندوق‌ها همه آنها از وضع پیشرفت برخوردار شده‌اند. تعدادی از این پروژه‌ها آماده افتتاح رسمی و تعدادی آماده آغاز عملیات راه‌اندازی هستند، همچنین تعدادی پروژه جدید در حوزه خدمات به منظور افزایش خدمات‌دهی به بازنشستگان عزیز و شاغلان نیز در آستانه آغاز فعالیت اجرایی هستند که از جمله آنها پروژه زائرسرای ۲ مشهد مقدس و پروژه مجتمع زیارتی – سیاحتی شیراز است.
رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت گفت: در فرصت‌های دیدارهای نوروزی چند مسئله مربوط به مشکلات فراسازمانی صندوق‌ها، با جناب رئیس‌جمهور شهید در میان گذاشته شد که با روی‌ گشاده رهنمودهای لازم را ارائه داد و مساعدت لازم را برای حل مشکل مبذول داشت، از این رو  قدرشناس محبت‌های این شهید عزیز و والامقام هستیم.