۱۰ هزار سمت در وزارت نفت احیا‌ و ایثارگران تا پایان سال تبدیل وضعیت می‌شوند

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت از برنامه‌ریزی برای احیای بالغ بر ۱۰ هزار سمت سازمانی حذف شده در سطح صنعت نفت خبر داد و گفت: عمده اقدامات زیربنایی به این منظور انجام شده و احیای این سمت‌ها در شرف نهایی شدن است.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ مهدی علی‌مددی در گفت‌وگو با شانا، ضمن تاکید بر سخنان وزیر نفت درباره احیای سمت‌های سازمانی که اخیرا در نشست مردمی شورای اداری شهرستان گچساران مطرح شد، عنوان کرد: با توجه به رویکرد مثبت وزیر نفت در این زمینه و با در نظر گرفتن نیاز شرکت‌های تابعه وزارت نفت، سمت‌های سازمانی حذف شده، احیا خواهند شد.

بر اساس این گزارش، جواد اوجی، وزیر نفت نهم مهرماه در جریان سفر به گچساران، در نشست مردمی شورای اداری این شهرستان به برنامه وزارت نفت برای احیای سمت‌های سازمانی اشاره کرد و گفت: در دولت گذشته، ۱۰ هزار سمت در صنعت نفت حذف شده که این خود یک چالش بزرگ در مسیر تحقق فعالیت‌های صنعت نفت است.

علی‌مددی به رویکرد وزیر نفت در خصوص بکارگیری نیروهای بومی در چارچوب قوانین و مقررات موضوعه در صنعت نفت نیز اشاره و عنوان کرد: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت تمام تلاش و تمهیدات لازم را به کار خواهد بست تا استفاده حداکثری صنعت نفت از نیروهای بومی در سطح استان‌ها با اخذ مجوزهای لازم محقق شود.

تبدیل‌وضعیت مشمولان ایثارگر تا پایان سال

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: فرایند تبدیل وضعیت حدود ۵۴۰۰ نفر از مشمولان ایثارگر که هم‌اکنون در قالب قراردادهای مدت معین و مدت موقت با صنعت نفت همکاری می‌کنند تا پایان سال نهایی خواهد شد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت درباره بحث تبدیل وضعیت بخشی از نیروهای قرارداد مدت موقت که در قالب طرح توانمندسازی، آزمون‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند نیز اعلام کرد: کارگروهی از حوزه‌های برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی شرکت‌های اصلی در حال بررسی هستند و تبدیل وضعیت پذیرفته‌شدگان در برابر نیازهای اعلامی شرکت‌ها، پس از صحت‌سنجی و انجام مصاحبه‌های فنی تخصصی، اجرایی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ساماندهی و توجه به سرمایه انسانی از اولویت‌های وزارت نفت دولت سیزدهم عنوان شده است و در همین راستا، وزیر نفت و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت به کارکنان صنعت نفت اطمینان‌خاطر داده‌اند که به مسائل کاری و قراردادی آنان رسیدگی می‌شود و تبدیل وضعیت مشمولان ایثارگر و پذیرفته‌شدگان آزمون کارکنان قرارداد مدت‌موقت نیز مطابق تعهدات داده شده، عملیاتی خواهد شد.