جزئیات جدید حادثه آتش سوزی چاه شماره ۲۸ مارون

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از روابط عمومی مناطق نفت‌خیز جنوب، علیرضا دانشی مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حاشیه بازدید از چاه شماره ۲۸ مارون اظهار داشت: ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه صبح روز سه شنبه ۲۲ شهریور ماه، چاه شماره ۲۸ میدان شادگان که تحت راهبری شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون است، دچار آتش سوزی شد که با اقدام به هنگام تیم واکنش سریع این شرکت متشکل از کار گروه های فنی، عملیاتی و حراست، ظرف مدت ۲ و ساعت و نیم یعنی ساعت ۸ و ۵۲ دقیقه به طور کامل مهار شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه حادثه هیچ گونه خسارت انسانی در بر نداشته است، افزود: علل و عوامل این رویداد در دست بررسی است و انتظار می‌رود شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون به سرعت گزارش کاملی از کلیه ابعاد حادثه ارائه نماید تا بتوان با اتخاذ تدابیر ویژه، بروز اتقافات مشابه را به حداقل رساند.

مدیر عامل مناطق نفت‌خیز به جنبه زیست محیطی موضوع نیز اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه هیچگونه آسیب زیست محیطی به منطقه وارد نیامده و اندک نفتی که در پی حادثه نشت پیدا کرده، در حال پاکسازی است.

مهندس دانشی صنعت نفت را صنعتی مقید به رعایت کلیه الزامات زیست محیطی دانست و تاکید کرد: طرح‌های زیست محیطی مناطق نفت خیز جنوب در دولت سیزدهم شتاب فزاینده‌ای گرفته است.

در ادامه این بازدید مهندس قباد ناصری، سرپرست شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون نیز ضمن تقدیر از تلاش کارکنان این شرکت گفت: بلافاصله پس از مهار چاه، کلیه اتصالات، شیرآلات و تسهیلات مورد نیاز تامین و درحال انجام عملیات به تولید آوری چاه در سریع ترین زمان ممکن با رعایت کامل دستور العمل های ایمنی و زیست محیطی هستیم.

شایان ذکر است میدان شادگان یکی از ۳ میدان تحت راهبری شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون و شامل دو مخزن آسماری و بنگستان می باشد.

منتخب نفت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *