با اجرای پروژه‌های رفع تنگنا‌های تولید؛

ثبت رکورد جدید تولید محصولات پلی‌اتیلن ترفتالات در پتروشیمی شهید تندگویان/ کشور از واردات این محصول استراتژیک بی‌نیاز شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، در سال جهش تولید، با اجرای پروژه‌های رفع تنگنا‌های تولید، آماده ثبت رکورد جدید تولید محصولات «پلی‌اتیلن ترفتالات» شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، در سال «جهش تولید» و در راستای برنامه تولید پایدار، مطمئن و حداکثری ابلاغی هلدینگ  صنایع پتروشیمی خلیج فارس پتروشیمی  شهید تندگویان آماده تولید حداکثری شده است.

بر این اساس، در هفت ماهه نخست امسال و با وجود اجرای یکی از بزرگترین پروژه‌های تعمیرات و رفع گلوگاه‌های تولید، ۷۰۰ هزار تن محصول در پتروشیمی شهید تندگویان تولید شده که پیش بینی می‌شود تا پایان امسال با توجه به عدم انجام برنامه تعمیراتی و برطرف نمودن تنگناهای تولید در فاز دوم این مجتمع پتروشیمیایی با ثبت رکوردی جدید امکان تولید بالغ بر یک میلیون تن محصولات میانی و نهایی فراهم شود.

گفتنی است، آبان ماه امسال با توجه به اجرای موفق پروژه تعمیراتی؛ بیش از ۱۰۰ درصد برنامه‌های تولید محقق شده و در چهار ماهه پایانی سال هم پیش بینی بر تحقق بالغ بر ۱۰۰ درصدی برنامه های تولید از سوی پتروشیمی شهید تندگویان وجود دارد.

در کنار تولید پایدار و مستمر، پتروشیمی شهید تندگویان در راستای تکمیل زنجیره ارزش و متنوع سازی سبد تولید از ابتدای امسال تاکنون به همت واحدهای پژوهش و فن آوری و شرکت های دانش بنیان ایرانی اقدام به طراحی و تولید آزمایشی، نیمه صنعتی و تجاری چند گرید جدید کرده که عرضه این محصولات منجر به صرفه جویی ارزی و کاهش وابستگی کشور به محصولات وارداتی در شرایط جنگ اقتصادی شده است.

در پایان تاکید می‌شود، در شرایط فعلی نیاز فعالان صنایع تکمیلی پتروشیمی در داخل کشور به محصولات زنجیره «پلی‌اتیلن ترفتالات» به طور کامل تامین شده و نه تنها نیازی به واردات محصولات نبوده، بلکه پتروشیمی شهید تندگویان پس از تامین نیاز بازار داخلی، آمادگی صادرات مازاد محصولات به بازار جهانی را دارد.