افتتاح ۵ پتروشیمی جدید در بهار ۱۴۰۰

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پنج طرح باقی مانده از سبد طرح های جهش دوم صنعت پتروشیمی در بهار 1400، وارد مدار تولید می شوند.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهارکرد: در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، روند عملیات اجرایی و بهره برداری برخی از طرح ها با موانع و مشکلاتی مواجه شده بود، اما با تلاش های صورت گرفته ساخت هیچ طرحی از سبد طرح های جهش دوم متوقف نشده است .

وی با بیان این که در بهار سال آینده پنج طرح باقی مانده از سبد جهش دوم پتروشیمی به بهره برداری کامل می رسند، افزود: با توجه به برنامه ریزی ها، طرح های پتروشیمی سبلان، فاز۱ مسجد سلیمان، پارسیان سپهر، فاز ۱ آرتا انرژی و نیز فاز نخست طرح پتروکیمیای ابن سینا در بهار سال ۱۴۰۰ به بهره برداری کامل خواهند رسید.

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که توسعه زنجیره ارزش به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه ای قرار دارد، گفت: به دنبال آن هستیم که زنجیره را در ابعاد مختلف توسعه دهیم تا افزون بر جلوگیری از خام‌فروشی، تنوع سبد محصولات پتروشیمی و ارزش‌افزوده بالاتری ایجاد شود.

به گزارش نیپنا، در راستای تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی تاکنون۱۲ طرح وارد مدار تولید شده اند و پتروشیمی کاوه، طرح توسعه پتروشیمی تخت جمشید، فاز نخست پتروشیمی بوشهر، طرح تولید کاتالیست لرستان، طرح توسعه پتروشیمی ارومیه و نیز طرح های میاندوآب،کیمیای پارس خاورمیانه، پالایش گاز بید بلند ۲، فاز دوم پتروشیمی ایلام، پتروشیمی های لردگان، هگمتانه و پتروپالایش کنگان به جمع پتروشیمی های کشور پیوسته اند.