اسدالله غلامپور مدیرعامل پتروشیمی کیان شد

اسدالله‌ غلامپور مدیرعامل اسبق پتروشیمی امیرکبیر، با حکم دکتر وحید محمودی مدیرعامل هلدینگ نفت وگاز پارسیان به عنوان مدیرعامل جدید پتروشیمی کیان منصوب شد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ پیش از این سید رحیم شریف موسوی به مدت یکسال سمت مدیر عامل شرکت پتروشیمی کیان از زیرمجموعه های هلدینگ نفت و گازپارسیان را بر عهده داشت.

اسدالله غلام پور نیز از مدیران با سابقه صنعت پتروشیمی است که دارای سوابق اجرایی متعددی از جمله نائب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ،عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر،قائم مقام شرکت نفت سپاهان،رییس هیات مدیره شرکت نفت اوجان شیمی،عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت نفت ISD ترکیه ،عضو هیات مدیره شرکت نفتی SPD ، امارات متحده عربی را در کارنامه خود دارد.

شرکت پتروشیمی کیان در سال ۱۳۹۱ به منظور اجرای طرح الفین ۱۲ در زمینی به مساحت ۷۸ هکتار در فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی عسلویه تأسیس شد. الفین دوازدهم به صورت یک مجتمع الفین آروماتیک به همراه واحدهای پایین دستی با ظرفیت تولید سالانه ۰۰۰ر۴۷۸ر۷ تن محصولات میانی و نهایی است که بزرگترین مجتمع متمرکز پتروشیمی در جهان محسوب می گردد. این طرح عظیم شامل واحدهای پیش تفکیک خوراک مایع، آروماتیک، الفین، اتیل بنزن، آلفا الفین، پروپیلن اکساید و بوتادین می باشد که تولید انواع محصولات از خانواده آروماتیک ها، زایلینها و صنایع پایین دستی اتیلن را در بر میگیرد. میزان خوراک سالانه پیش بینی شده در این طرح بالغ بر۰۰۰ر۵۹۰ر۴ تن، شامل ۰۰۰ر۰۰۰ر۳ تن میعانات گازی از محل فازهای ۴ و ۵ و ۰۰۰ر۹۰۰ تن اتان از محل فازهای ۱۳ و ۱۴ میادین گازی پارس جنوبی و همچنین ۰۰۰ر۳۵۰ تن C3+ از الفین های پنجم و یازدهم و ۰۰۰ر۳۴۰ تن برش سبک از آروماتیک چهارم می باشد. گروه گسترش نفت و گاز پارسیان مالکیت ۶۰% طرح مذکور را در اختیار دارد.