جزئیات ۱۰ برنامه کاری سفر رئیس جمهور به بوشهر| فاز ۱۴ پارس جنوبی و ۲ واحد پتروشیمی افتتاح می‌شود

استاندار بوشهر با تشریح جزئیات سفر دوم رئیس جمهور به استان بوشهر گفت: ۱۰ برنامه شامل ۳ دیدار عمومی، ۳ افتتاح پروژه، ۳ جلسه کاری و یک جشن ازدواج آسان در سفر رئیس جمهور پیش بینی شده است.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ احمد محمدی زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری با تشریح جزئیات سفر دوم رئیس جمهور به استان بوشهر اظهار داشت: رئیس جمهور و اعضای دولت، برای سفری دو روزه، صبح پنجشنبه وارد استان می‌شوند.

وی افزود: ۱۰ برنامه برای این سفر پیش‌بینی شده که شامل ۳ برنامه اجتماع عمومی، ۳ جلسه کاری و ۳ افتتاح پروژه و یک برنامه جشن ازدواج آسان است.

استاندار بوشهر در تشریح جزئیات برنامه‌های دیدار عمومی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دیدار عمومی در شهر بوشهر روز پنجشنبه ساعت ۱۵:۳۰ و دیدار عمومی خورموج نیز ساعت ۱۱ روز جمعه خواهد بود و یک دیدار عمومی نیز در دشتستان پیش‌بینی شده است.

محمدی زاده تصریح کرد: نشست با نخبگان و نشست شورای برنامه ریزی و نشست خبری نیز برای این سفر پیش‌بینی شده است.

وی در ارتباط با افتتاح پروژه‌های این سفر نیز گفت: ۳ برنامه افتتاحی داریم که شامل پروژه‌های وزارت نیرو، پروژه‌های نفت و گاز و پتروشیمی و پروژه‌های وزارت راه است.

استاندار بوشهر افزود: در حوزه وزارت نیرو، در محل پروژه آب شیرین کن مپنا، مراسم برگزار می‌شود و ۱۲ پروژه با اعتبار ۳۳۰۰ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: در ۱۱ سال اخیر معادل ۱۰۵ هزار متر مکعب آب شیرین کن در استان بوشهر اجرایی شده و در یکسال اخیر ۱۲۵ هزار متر مکعب پروژه آب شیرین کن اجرایی شده است.

محمدی زاده تصریح کرد: در این سفر ۴۱ هزار متر مکعب آب شیرین کن وارد مدار می‌شود که شامل پروژه ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر و ۶۵۰۰ متر مکعبی وحدتیه است.

وی ابراز داشت: در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی نیز ۷ میلیارد دلار پروژه افتتاح می‌شود که پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی، ۲ واحد پتروشیمی، توسعه نیروگاه برق بیدخون و مخازن نگهداری میعانات گازی را شامل می‌شود.

محمدی زاده گفت: در حوزه وزارت راه و شهرسازی نیز ۲۱۰۰ واحد مسکونی طرح جهش تولید مسکن در استان بوشهر افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد: ۴۷۰ واحد مسکونی در شهرهای استان بوشهر و ۱۷۰۰ واحد مسکونی نیز در روستاها توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.