تجهیز ناوگان شرکت ملی نفتکش به تجهیزات پردازش آب توازن شرکت دانش بنیان ایرانی

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از نصب موفق دستگاه پردازش آب توازن رادکلین بر روی یکی از نفتکش های غول پیکر این شرکت، خبر داد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از شرکت ملی نفتکش ایران، حسین شیوا، با اشاره به این موفقیت، اعلام کرد: همسو با تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت از شرکت های دانش بنیان، پس از چندین سال حمایت مدیریت فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش از این شرکت دانش بنیان داخلی، امروز شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها هستیم.

وی با اشاره به اهمیت استراتژیک ناوگان شمنا در تامین منافع ملی و حفظ جریان صادرات نفت و فرآورده های نفتی، بیان کرد: به رغم پیجیدگی ها و حساسیت های عملیاتی ناوگان، این نفتکش غول پیکر، اولین شناور تحت پرچم ایران می باشد که یک سیستم تصفیه آب توازن ساخت داخل را نصب کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش خاطر نشان کرد: کنوانسیون مدیریت آب توازن کشتی ها به منظورجلوگیری از انتقال گونه های مهاجم آبزی از طریق کشتی ها از تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۱۷ لازم الاجرا گردیده است و به سبب عضویت ج.ا.ایران در این کنوانسیون، ناوگان ملکی کشور موظف به نصب سامانه تصفیه آب توازن می باشند.

حسین شیوا یادآور شد: شرکت دانش بنیان سازنده این دستگاه با کمک و نظارت مدیریت فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش، پیش از این موفق به دریافت تاییدیه های  Basic Approval و Final Approval از سازمان بین المللی دریانوردی گردید.