مدیر صندوق بازنشستگی کشوری:

ضرورت اجرای طرح های تحولی و توسعه ای صنعت فولاد

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ نعمت الله ترکی در حاشیه مراسم انعقاد قرارداد ۵٠٠میلیون دلاری شرکت فولاد اکسین خوزستان و شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، اظهار کرد: طرح های تحولی و توسعه ای زیادی را در شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی شروع کردیم که در همین راستا ۲ طرح بزرگ در صنعت فولاد کشور در سال ۱۴۰۲ کلنگ زنی شد.

وی با تاکید بر رفع موانع تولید و برنامه ریزی های کلان با هدف ارزآوری و سوددهی برای کشور، افزود: طرح هایی در راستای تکمیل زنجیره ارزش فولاد برای شرکت فولاد اکسین تدوین و در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور ادامه داد: انعقاد قرارداد ۵٠٠میلیون دلاری بین شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و فولاد اکسین خوزستان به منظور تامین ۵۰۰ هزار تن ورقه های API، از جمله اقدامات بی نظیر در یکی از مجموعه های تابعه صندوق بازنشستگی کشور است.

ترکی از شروع مطالعات طرح ذخیره سازی گاز جهت تامین سوخت پایدار شرکت های تولیدی فولاد برای زمستان خبرداد و گفت: با توجه به اینکه ساخت مخازن گازی برعهده شرکت فولاد اکسین خوزستان است، برنامه ریزی و اقدامات لازم در این زمینه انجام شده تا مشکلی متوجه تولید نشود.

وی با بیان اینکه مواد اولیه مخازن ذخیره سازی گاز، در شرکت فولاد اکسین تولید می شود، عنوان کرد: طرح های فولادی ضمن اشتغال زایی بیش از ۲ هزار نفر، ارزش افزوده ۲.۵ برابری برای صنعت فولاد اکسین خوزستان در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت صبا انرژی:انضباط مالی زمینه ساز توسعه سرمایه گذاری است

در ادامه علیرضا زمان پور مدیرعامل هلدینگ صبا انرژی، با اشاره به ظرفیت های شرکت فولاد اکسین و توانایی این شرکت در زمینه سود آوری بیشتر از بازارهای داخلی و خارجی، گفت: دو طرح فولاد سازی و احیای اکسین، پس از انجام کلنگ زنی توسط وزیر محترم کار، در حال طی کردن مراحل اجرایی است.

علیرضا زمان پور به قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری فولاد اکسین با شرکت توسعه ملی گاز ایران اشاره کرد و افزود: این قرارداد، بزرگترین قرارداد امضا شده در بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امسال است.

وی همچنین تاکید کرد: انضباط مالی زمینه ساز توسعه سرمایه گذاری است یعنی به طور کلی اگر روند بلندمدت قیمت‌گذاری به عنوان جزئی از انضباط مالی حاکمیت شفاف باشد، سرمایه‌گذاری در هر صنعتی به سمت موفقیت هدایت می‌‌شود.