خودباوری، خودکفایی و صنعت دانش‌بنیان؛

پتروشیمی اروند میزبان «راهیان پیشرفت»

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پایداری، «راهیان پیشرفت» متشکل از دبیران انجمن علمی دانشگاه امیرکبیر با هدف آشنا ساختن جوانان و نخبگان با ظرفیتها و فعالیت های علمی صورت گرفته در صنعت، در مجتمع پتروشیمی اروند حضور یافتند و از آخرین دستاوردهای بومی شده توسط متخصصین داخلی بازدید کردند.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پایداری، بزرگترین زنجیره پی وی سی و کلر کشور به عنوان پیشتاز اجرای سیاست های خودکفایی با تکیه بر توان و دانش بومی، میزبان دانشجویان و نخبگان دانشگاهی از دانشگاه امیرکبیر و طرح «راهیان پیشرفت» بود.

در این میزبانی مجتمع پتروشیمی اروند در راستای فرمایش مقام معظم رهبری  جهت «آشنا ساختن نخبگان جوان  با ظرفیت‌ها و کارهای بزرگ علمی  صورت گرفته در کشور » صورت گرفت،  دانشجویان و نخبگان علمی جوان پس از حضور در مجتمع از واحد‌های مختلف بازدید و در جریان روند تولید اَبَرتولید کننده کلر و پی.وی‌.سی  خاورمیانه قرار گرفتند.

دانشجویان جوان همچنین پس از گفتگوی با مدیران، مشاهده فرآیندها و خطوط تولید، به بازدید از تجهیزاتی که به دست جوانان ایران اسلامی بومی سازی شده است پرداختند و در جریان آخرین دستاوردهای کسب شده توسط این مجتمع قرار گرفتند. گفتنی‌ست، مجتمع پتروشیمی اروند با تکیه بر توان متخصصین داخلی و ایرانی سازی تجهیزات فنی موفق به شکستن رکوردهای تولید و تصاحب بازارهای جدید شده است.

در پایان این بازدید که همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز  مقاومت و پایداری صورت گرفت، دانشجویان و نخبگان به شلمچه  شهر یادمان‌های دفاع مقدس و کربلای ایران اعزام شدند.