بهبود شرایط کاری و معیشتی مهم‌ترین اولویت پتروشیمی امیر کبیر

مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر با تاکید بر بهبود شرایط کاری و معیشتی پرسنل این شرکت گفت:  در کنار رسالت اصلی شرکت و حفظ ارزش سهام ، به رفاه کارکنان توجه ویژه ای خواهیم داشت.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل ، سعید صادقی در مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر و تجلیل از ایثارگران این شرکت ضمن گرامیداشت این روز و دهه کرامت، افزود : موضوع تبدیل وضعیت پرسنل ایثارگر یکی از اولویت های کاری ام بوده و امروز ۱۵۰ نفر از پرسنل ایثارگر تبدیل وضعیت شدند و مابقی پرسنلی که شرایط لازم را دارند نیز ظرف دو هفته آینده تبدیل وضعیت خواهند شد.

وی با تاکید بر توانمند سازی پرسنل افزود: تبدیل وضعیت پرسنل روزمزد یکی دیگر از موضوعاتی است که دنبال شده و قرارداد ۱۰۳ نفر از پرسنل روزمزد به جاری تبدیل شد و ما دیگر در پتروشیمی امیرکبیر کارمند روزمزد نخواهیم داشت.
مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر بیان داشت: یکی از دغدغه های پرسنل بحث مسکن بوده که اقدام بزرگی در این زمینه شروع و تفاهم نامه ای برای ساخت ۳ هزار واحد امضاء شده که زمین را  ظرف چند روز آینده از سازمان ملی زمین و مسکن تحویل خواهیم گرفت و پس از ثبت نام پرسنل این کار بزرگ را  اجرایی خواهیم کرد.
صادقی با تاکید بر حفظ کرامت پرسنل و عدالت در پرداخت ها گفت: جلوی بی عدالتی در پرداخت ها را خواهیم گرفت و هیچ کس حق ندارد تفاوتی بین پرسنل قائل شود و هر آنچه حق پرسنل بوده محقق خواهد شد و حق کارکنان باید تمام و کمال به آنها پرداخت شود.
وی افزود : پرداخت بیمه رانندگان نقلیه بجای حقوق پایه  ، پاداش شش ماهه ی بهره وری ، آغاز پرداخت ۱۵۰۰ فقره وام ۱۰۰میلیونی باکارمزد ۶ درصد و ۱۰ برابر کردن وام ودیعه مسکن از دیگر اقداماتی است که در همین مدت کوتاه در پتروشیمی امیرکبیر انجام شده است.
مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد اقتصادی اظهار داشت: یک روز جهاد در جبهه و جنگ تکلیف بود و امروز جهاد در جبهه اقتصاد تکلیف است و باید در عرصه اقتصادی هم جهاد بی وقفه ای داشته باشیم .
صادقی گفت: وظیفه داریم از جهادگران خط مقدم  اقتصاد پشتیبانی و حمایت کنیم و دستاوردهای دفاع مقدس را سرلوحه کار قرار داده تا در جهاد اقتصادی هم شاهد توفیقات عظیم باشیم و این مهم باید در شرکت پتروشیمی امیر کبیر نهادینه شود.
وی با تاکید بر تامین خوراک پایدار گفت: یکی از ملزومات حوزه فنی شرکت تامین خوراک پایدار بوده که در همین زمینه تفاهم نامه ای امضا شده تا با تامین پایدار خوراک ، زمینه رشد تولید فراهم گردد.
مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر افزود :طرح های توسعه ای از جمله جانمایی مخزن اتیلن از مهمترین برنامه های است که اقدامات اولیه آن آغاز شده تا بزودی شاهد تحول در این مجموعه عظیم باشیم .
صادقی تاکید کرد: رضایتمندی پرسنل و سهامداران در اولویت قرار دارد و خدمت به مردم عزیز بندر ماهشهر را در راستای مسئولیت های اجتماعی در دستور کار قرار داده ایم.
گفتنی است در ادامه این مراسم سردار علی اصغر گرجی زاده از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و سید محمد امام از مداحان استان خوزستان به بیان ابعاد مختلف سالروز فتح خرمشهر و مداحی پرداختند.
گفتنی است این مراسم با حضور پرسنل شرکت پتروشیمی امیرکبیر و مسئولین شهرستانی در سالن اجتماعات مجتمع امیرکبیر برگزار و از شبکه تلویزیونی خوزستان به صورت مستقیم پخش گردید.