کاهش قیمت پلی پروپیلن در بازارهای جهانی

پلی پروپیلن در بازار داخلی چین، درگیر عوامل بنیادی ضعیف بود که منجر به کاهش قیمت در سایر بازارهای آسیایی شده است.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ قیمت پلی پروپیلن در آسیای جنوبی به دلیل تقاضای ضعیف ۱۵ دلار در هر تن کاهش یافت. پلی پروپیلن در بازار داخلی چین، درگیر عوامل بنیادی ضعیف بود که منجر به کاهش قیمت در سایر بازارهای آسیایی شده است. با وجود حجم ضعیف معاملات، ثبات نسبی در بازار اتی و خوش بینی ناشی از حمایت اقتصادی دولت منجر به بهبود قیمت های نقدی شد.
به گفته منابع در حالی که میانگین نرخ تولید ۷۷ درصد باقی مانده است. کارخانه‌های هیدروژن زدایی پروپان در این کشور همچنان متحمل ضرر، حدود ۵۰۰ یوان در هر تن، در تولید PP می‌شوند.
در آسیای جنوب شرقی، به دلیل ترکیبی از فشار موجودی و چشم انداز نزولی قیمت در کوتاه مدت، پیشنهادات با قیمت پایین از سوی تامین کنندگان کره جنوبی همچنان بازار را تحت تاثیر قرار داد. با وجود کاهش قیمت ها مبدل ها همچنان در حاشیه هستند چراکه انتظار دارند قیمت ها در بحبوحه افت بازار نفت کاهش یابد.
با وجود تعطیلی بازار هند افزایش محموله های خاورمیانه به جنوب شرق اسیا و کاهش تقاضا، فشار بیشتری بر تولیدکنندگان وارد می کنند که به گفته منابع کاهش نرخ تولید می تواند راه حلی برای تولید کنندگان باشد.