مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس خبر داد:

شمار پارک‌های پتروشیمیایی در دستور کار به ۱۰ عدد رسید

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس گفت: پارک‌های پایین‌دستی هلدینگ خلیج‌فارس با افزوده‌شدن پارک پتروشیمیایی پلی‌پروپیلن در منطقه آزاد مهران به ۱۰ عدد رسید.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ علی‌عسکری در بازدید از منطقه آزاد مهران به همراه استاندار ایلام و تأیید جانمایی انجام شده برای احداث پارک پلی‌پروپیلن، تأکید کرد: احداث پارک‌های پایین‌دستی به‌منظور تکمیل زنجیره ارزش و عمل به راهبرد تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری و دغدغه رئیس‌جمهوری مبنی بر فاصله‌گرفتن از خام‌فروشی است.
وی افزود: مقدمات تأمین خوراک این پارک با پیگیری‌های انجام شده از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با گرامیداشت یاد و خاطره و حماسه‌آفرینی‌های شهدای دفاع مقدس در استان ایلام و همچنین گرامیداشت شهدای غزه و آرزوی موفقیت برای آنها و اضمحلال رژیم جنایتکار صهیونیستی تصریح کرد: اجرای این طرح و طرح‌های مشابه کمک شایانی به توسعه اقتصادی این منطقه خواهد کرد و باید جنبه‌های مختلف طرح‌هایی مانند پارک پایین‌دستی پلی‌پروپیلن را در نظر بگیریم تا سرمایه‌گذاران از نقاط مختلف کشور برای سرمایه‌گذاری در این منطقه جذب و جلب شوند.
علی‌عسکری ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی این طرح شاهد نقطه عطفی در توسعه این نقطه از ایران اسلامی باشیم و گفت: پترول برای احداث این پارک پیگیری‌های فراوانی کرد و باتوجه‌به احداث شرکت جدیدی به نام شرکت پارک‌های پتروشیمیایی افق خلیج‌فارس برای احداث ۹ پارک پتروشیمی در نوار جنوبی کشور در هلدینگ خلیج‌فارس، پارک پلی‌پروپیلن در منطقه مهران نیز به آن ۹ پارک اضافه خواهد شد و تیم جدید، با عزم و جدیت و نیروی جدید این طرح را به‌پیش خواهند بود.
وی با قدردانی از همراهی مسئولان استانی، یادآور شد: با کمک استاندار ایلام، فرماندار و رئیس منطقه آزاد مهران، هرچه سریع‌تر عملیات اجرایی پارک پلی‌پروپیلن را در این منطقه آغاز خواهیم کرد.