قرارداد زیمنس با عراق برای تبدیل گاز فلر به سوخت نیروگاه

عراق برای تبدیل گاز فلر به سوخت نیروگاه برق، قراردادی با شرکت زیمنس آلمان امضا کرد که ضمن اتمام مشعل‌سوزی، به تامین پایدار نیروی برق مورد نیاز عراق نیز کمک می کند.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ وزیر برق عراق اعلام کرد: توافقنامه ای با شرکت «زیمنس انرژی» برای تبدیل گاز فلر به سوخت ظرف مدت شش ماه، امضا شده است.

خبرگزاری عراق گزارش کرد وزارت برق این کشور در بیانیه ای توضیح داد: زیاد علی فاضل، وزیر برق، این قرارداد را با مقامات «زیمنس انرژی» در برلین، پایتخت آلمان امضا کرده است.

بر اساس این توافق، «زیمنس انرژی»، گازهایی که در مشعل سوزی هدر می‌روند را به نیروی برقی تبدیل خواهد کرد تا نیازهای عراقی ها را به شیوه ای پایدار و ایمن برآورده کند.

وزیر برق عراق تائید کرد که این توافق بخشی از تلاش های دولت برای توقف مشعل سوزی و استفاده از آن برای تولید برق است.

این اقدام، نمایشی از تعهد دولت به قطعنامه های کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا است که هدف آن تامین منابع انرژی تجدیدپذیر و حفظ محیط زیست است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری عراقی نیوز، «زیمنس انرژی»، ۱۲۰ میلیون فوت مکعب گاز فلر را ظرف مدت شش ماه و ۱۲۰ میلیون فوت مکعب اضافی را در یک سال، مصرف خواهد کرد. گاز تولید شده، برای تامین سوخت نیروگاه ۲۰۰۰ مگاواتی که برای تقویت شبکه برق ملی عراق ساخته خواهد شد، استفاده می‌شود.