پاکستان معافیت از تحریم‌ برای پروژه گازی پاکستان-ایران را دنبال می‌کند

پاکستان در تلاش است با ارائه دلایل سیاسی و فنی، معافیت‌هایی از تحریم آمریکا علیه ایران برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه خط لوله گاز پاکستان-ایران، دریافت کند.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ وزیر نفت پاکستان، تایید کرد اسلام آباد در حال آماده شدن برای تماس رسمی با دولت آمریکا به منظور دریافت معافیت از تحریم‌ها برای پروژه خط لوله گاز پاکستان-ایران است.

پایگاه خبری نیشن پاکستان نوشت: مصدق مالک، وزیر نفت پاکستان در گفت‌وگوی غیررسمی با رسانه‌ها گفت: پاکستان به دنبال معافیت از تحریم‌های آمریکا است، زیرا پروژه گازی پاکستان و ایران نمی‌تواند بار تحریم‌ها را تحمل کند.

مالک گفت: پرونده پاکستان را به طور جامع ارائه و سعی خواهیم کرد با ارائه دلایل سیاسی و فنی علیه تحریم‌های آمریکا، معافیت‌هایی را دریافت کنیم.
وی افزود: دولت همچنین مشغول لابی گسترده برای دریافت معافیت است. این وزیر پاکستانی ابراز امیدواری کرد ساخت این پروژه به زودی آغاز شود.

دولت موقت پیش از این با احداث بخش ۸۰ کیلومتری از این خط لوله در خاک پاکستان موافقت کرده بود. با این حال، طرح درخواست معافیت از تحریم‌های آمریکا به دلیل تحولات ژئوپلیتیکی از سوی متولیان امر به تعویق افتاد. تصمیمات مربوط به پروژه خط لوله گاز پاکستان به ایران توسط کمیته نظارت وزیران اتخاذ شد. پیش نویس نهایی درخواست معافیت از تحریم‌های آمریکا، توسط دولت وقت تهیه شده است.