ابوالقاسم حبیبی پور:

انتصابات صحیح مهمترین نقش در راهبری و ارتقاء سازمان را ایفا می‌کنند

سرپرست مدیریت منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در نشست برنامه ریزی انتصابات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که با حضور رئیس طرح وبرنامه ریزی نیروی انسانی شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، موضوع استفاده از تکنیک ها و مهارتهای برنامه ریزی برای گره گشایی از مشکلات پیش روی انتصابات سازمان با توجه به وضعیت نامتناسب و نامتوازن ساختارهای سازمانی را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، ابوالقاسم حبیبی پور ضمن تشکر از میزبانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون و حضور آقای جوشقانی و همراهان ایشان از شرکت ملی نفت ایران، اظهار داشت: وضعیت نیروی انسانی از نظر کمی در شرایط بحرانی بوده و لازم است برنامه آزمون استخدامی جهت جذب نیروی انسانی زبده و کارآمد، در کوتاه‌ترین زمان در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از سال گذشته و بصورت مشخص نیازهای خود را اعلام نموده و منتظر اقدام از سوی مراجع ذی صلاح بالادستی است همچنین در خصوص کمبود نیروی انسانی غیر رسمی نیز مکاتبات و اقدامات لازم انجام شده و بصورت ویژه در مرحله بررسی های نهایی قرار دارند.

وی ادامه داد: عدم ایجاد سمت‌های قائم به شخص برای تغییرات انجام شده  سطوح بالای سرپرستی سازمان یکی از چالشهای مهم برنامه ریزی نیروی انسانی در این شرکت بوده و انتظار می رود در این خصوص نیز مساعدت و همکاری شود.

حبیبی پور بیان داشت: تعامل و همکاری در سطوح مختلف برنامه ریزی نیروی انسانی می‌تواند مشکلات قابل توجهی از سازمان را حل کند و شرکت ملی نفت ایران تا کنون نیز همکاری های خیلی خوبی داشته است.

  سرپرست مدیریت منابع انسانی افزود: حفظ و نگهداشت نیروی انسانی موجود در مناطق جنوبی کشور به‌ویژه در واحد‌های عملیاتی، تخصصی و فنی باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا برنامه ریزی نیروی صحیح انسانی برای ارتقاء شغلی در کنار سایر عوامل انگیزشی و مزایا می‌تواند موثر باشد.

وی در پایان اظهار داشت: واحد برنامه ریزی نیروی انسانی مسئولیت سنگینی بر دوش دارد و یکی از مهمترین واحد‌های پشتیبانی صف محسوب میشود و جا دارد که از زحمات تمامی همکاران این واحد تشکر و قدردانی نماییم.