سانسرز: بازار پلی‌اتیلن ترفتالات داخلی چین در محدوده باریکی افول کرد

تحلیل‌گران سانسرز بر این عقیده‌اند که بازار پلی‌اتیلن ترفتالات چین در نوامبر ثابت خواهد بود.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ بر اساس داده‌های سانسرز، میانگین قیمت بطری پلی‌اتیلن ترفتالات در ۲۶ اکتبر در میزان ۷۶۹۰ رنمینبی در هر تن قرار گرفت. قیمت پلی‌اتیلن ترفتالات در کل اکتبر به میزانی حدود ۷۰۰ رنمینبی در هر تن یا ۷.۴۶ درصد نزول کرد. در حال حاضر گستره قیمتی اصلی در حدود ۷۷۰۰ رنمینبی در هر تن می‌باشد. عرضه و تقاضای کل بازار متعادل است. در حال حاضر شرایط عرضه عادی است، نرخ بهره‌برداری ثابت بوده، و صنایع پایین‌دستی تنها به خرید احتیاج دارند.

از ۷ سپتامبر تا ۱۰ روز ابتدایی اکتبر قیمت‌های بطری پلی‌اتیلن ترفتالات محدود و ضعیف بود. در حال حاضر میانگین قیمتی این کالا در حدود ۸۸۰۰ رنمینبی در هر تن می‌باشد. شرایط کلی این بازار محدود و ضعیف بوده، و در مقایسه با ۱ سپتامبر ۱.۷۹ درصد افت کرده است. در حال حاضر، تمرکز مذاکرات ضعیف، حجم محموله‌های بازار در حالت متوسط، جریان لجستیک روان، و قیمت پلی‌اتیلن ترفتالات داخلی محدود و ضعیف می‌باشد، و در مقایسه با هفته گذشته اندکی کاهش یافته است.

در حال حاضر نرخ بهره‌برداری بازار عادی، لجستیک روان، جو معاملاتی در حالت معمول، فضای مذاکرات نسبتاً خوب، آمادگی پایین‌دستی در حالت معمولی است، و همزمان با عدم حمایت از سوی هزینه‌ها، تولیدکنندگان عمدتاً از سود صرف نظر کرده و سفارش می‌گیرند. همچنین قیمت‌ها با روند نزولی در طی هفته در حدود ۸۹۰۰ رنمینبی در هر تن قرار گرفتند. بازار پلی‌اتیلن ترفتالات در کوتاه‌مدت ثابت و ضعیف است. آخرین قیمت‌ شرکت‌ها به شرح ذیل است: جیاشان مولای تریدینگ در میزان ۸۸۰۰ رنمینبی در هر تن، شانگهای هاگکی پلاستیک تکنولوژی در میزان ۸۸۰۰ رنمینبی در هر تن، و جیانگسو سانفانگژیانگ در میزان ۸۹۰۰ رنمینبی در هر تن.

از اواسط ماه تا ۲۰ اکتبر، قیمت‌های بطری پلی‌اتیلن ترفتالات محدود و ضعیف بوده‌اند. در حال حاضر میانگین قیمت‌ها در مقایسه با هفته گذشته در حدود ۴۰۰ رنمینبی در هر تن یا ۵.۸۸ درصد کاهش یافته و در میزان ۷۶۹۰ رنمینبی در هر تن قرار دارد. کل بازار محدود و ضعیف است. در حال حاضر، تمرکز مذاکرات پایین، محموله‌های بازار در حالت معمول، لجستیک روان، نرخ بهره‌برداری ثابت، قیمت‌‌های داخلی ضعیف و محدود، نرخ بهره‌برداری بازار در حالت نرمال، تولیدکنندگان فعال، عرضه عادی، جو معاملاتی در حالت معمول و جو مذاکراتی نسبتاً خوب می‌باشد. همچنین قیمت‌های اصلی در حدود ۷۷۰۰ رنمینبی در هر تن می‌باشند. آخرین قیمت شرکت‌ها به شرح ذیل است: شانگهای کویی اینادستریال در میزان ۷۳۵۰ رنمینبی در هر تن، چین ریسورسس در میزان ۷۳۵۰ رنمینبی در هر تن، و هاینان ییشنگ در میزان ۷۴۳۰ رنمینبی در هر تن.

شاخص کالای رابر و پلاستیک: در ۲۵ اکتبر، شاخص رابر و پلاستیک با افت ۵ واحدی از روز قبلی، افت ۳۵.۴۷ درصدی نسبت به بالاترین شاخص در چرخه با میزان ۱۰۶۰ واحد (۱۴ مارس ۲۰۱۲)، و افزایش ۲۹.۵۵ درصدی نسبت به کمترین شاخص در چرخه با میزان ۵۲۸ واحد (۶ آوریل ۲۰۲۰) در میزان ۶۸۴ واحد قرار گرفت. (نکته: این چرخه به تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۱ تا کنون اشاره دارد.)

تحلیل‌گران سانسرز بر این عقیده‌اند که بازار پلی‌اتیلن ترفتالات چین در نوامبر ثابت خواهد بود.