تقاضای پتروشیمی‌ها برای نفت خام همچنان بالاست

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تقاضا شرکت‌های پتروشیمی برای نفت خام همچنان در حال حرکت روی نوار افزایشی است.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛  آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تقاضا برای نفت خام از بخش پتروشیمی همچنان رو به افزایش است، این در حالی است تقاضا در دیگر بخش‌ها در پی افزایش تولید به دلیل‌ احیای شرایط پس از بحران شیوع ویروس عالم‌گیر کرونا رو به بهبود است.

با توجه به بهبود شرایط اقتصادی و تولید در ۳۸ کشور عضو سازمان توسعه و همکاری (او‌ئی‌سی‌دی) و چین، صنعت پتروشیمی یکی از صنایعی به شمار می‌آید که قرار است به رونق خود ادامه دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تقاضای جهانی برای نفتا، یکی از خوراک‌های کلیدی پتروشیمی در سال ۲۰۲۱، ۷۰۰ هزار بشکه و ۱۳۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۲۲ افزایش می‌یابد.

براساس تازه‌ترین داده‌های ماه اوت، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تحویل نفتا در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی ۱۸۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است، در حالی که تحویل گاز مایع (ال‌پی‌جی) و اتان روزانه ۱۲۰ هزار بشکه و تحویل سوخت جت ۱۸۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

تقاضا برای نفت خام به‌دلیل تقاضای مطلوب برای سوخت ویژه حمل و نقل و پتروشیمی تا سه ماه سوم سال نسبت به دوره مشابه پارسال به شدت افزایش یافته است.

بین الملل پتروشیمی منتخب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *