گشایش یک پایانه پتروشیمی در بندر جبل‌علی امارات

پایانه پتروشیمی 50 میلیون دلاری شرکت آکواکِمی (AquaChemie) خاورمیانه مستقر در امارات در بندر جبل‌علی دوبی گشایش یافت.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ شرکت آکواکِمی (AquaChemie) خاورمیانه، بازیگر منطقه‌ای پیشرو در تولید مواد شیمیایی صنعت پایانه پتروشیمی خود را در بندر جبل‌علی دی‌پی ورلد (DP World) در دوبی به‌طور رسمی و با حضور عبدالله بن دمیتان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت DP World UAE & JAFZA در دوم فوریه (۱۳ بهمن‌ماه) به بهره‌برداری رساند.

پایانه پیشرفته ۵۰ میلیون دلاری شرکت آکواکِمی خاورمیانه یکی از کاربردی‌ترین پایانه‌های مایع فله در منطقه شورای همکاری خلیج فارس خواهد بود که به‌عنوان دروازه‌ای حیاتی برای تسهیل و تقویت تجارت رو به رشد پتروشیمی میان تولیدکنندگان و مشتریان نهایی در سراسر خاورمیانه و سطح جهان عمل می‌کند.

پایانه تخلیه و بارگیری محصولات پتروشیمی و مواد شیمیایی ۲۰ هزار متر مربع مساحت دارد و در ۵۰۰ متری بارانداز شیمیایی- ۴ در بندر جبل علی واقع شده است، این تأسیسات ازسوی پنج خط لوله بارانداز SS Pig-gable، به هم متصل شده است و این پایانه را به یکی از کاربردی‌ترین پایانه‌های مایع فله در منطقه شورای همکاری خلیج فارس بدل می‌کند.

حجم کل ذخیره‌سازی این پایانه بیش از ۳۴ هزار مکعب بر متر است و ۲۶ مخزن بزرگ در مجموعه مخازن A، B، C و D دارد و امکان بارگیری بیش از ۱۰۰ ماده شیمیایی را فراهم می‌کند.
پایانه یادشده دارای سه محل بارگیری کامیون‌ و یک انبار با گنجایش بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ بشکه دارد و به طور کامل از یک اتاق کنترل مرکزی کنترل می‌شود.