بیست‌وهفتمین نمایشگاه صنعت نفت فرصتی برای افزایش همکاری‌های بین‌المللی شرکت‌های نفتی

بیست‌وهفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «صنعت نفت، تولید فناورانه، مصرف بهینه»، اردیبهشت‌ماه امسال با حضور بیش از هزار و ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی، فرصتی مغتنم برای همکاری شرکت‌های نفتی در سطح بین‌المللی فراهم می‌کند.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت با اشاره به استقبال و حضور بیش از هزار و ۵۰۰ شرکت داخلی و خارجی، نمایشگاه را فرصتی برای گرد هم آوردن صنعتگران فعال در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از سراسر جهان برشمرد و گفت: در این فضای مشترک، امکان گسترش تعامل با سایر کشورها و شرکت‌های فعال در حوزه انرژی، تبادل اطلاعات، سرمایه‌گذاری، امضای قراردادها و تفاهم‌نامه‌های مختلف در زمینه مبادله کالا، خدمات، فناوری، توسعه و … فراهم می‌شود.

به گفته خجسته‌مهر، در نمایشگاه بیست‌وهفتم جدیدترین دستاوردهای روز در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به نمایش گذاشته می‌شود، از این رو شرکت‌های فعال در حوزه انرژی می‌توانند ضمن آشنایی با فناوری‌های نو، شرح نیازها و تعامل با مجموعه بزرگ صنعت نفت، در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری، یا امضای قرارداد همکاری کنند.

وی رشد تولید و توسعه اشتغال در عرصه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را از دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه نفت ۱۴۰۲ اعلام کرد و افزود: دانشجویان، پژوهشگران، گروه‌های استارتاپی و حتی افراد جویای کار می‌توانند از فرصت برگزاری این نمایشگاه برای شناخت نیازمندی‌ها، فناوری‌های و مهارت‌های پرکاربرد صنعت نفت و… استفاده و با تقویت توانمندی، خود را برای ورود به بازار کار و همکاری با شرکت‌های نفتی، آماده کنند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به تولید فناورانه به‌عنوان یکی از راهبردهای مورد تأکید شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه بیست‌وهفتم گفت: سیاست‌ حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی و تأمین‌کنندگان فناوری‌های دانش‌بنیان از جمله مواردی است که با شدت گرفتن تحریم‌ها همواره مورد توجه شرکت نفت بوده و با روی کار آمدن دولت سیزدهم نیز شکل جدی‌تر و در نتیجه عملی‌تری به‌ خود گرفته است.

خجسته‌مهر با اعلام حمایت از داخلی‌سازی اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت و شرکت‌های صاحب فناوری اظهار کرد: در نمایشگاه امسال نیز مانند پارسال، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری حضور فعال و مؤثری خواهند داشت.

وی تصریح کرد: مصرف بهینه از دیگر راهبردهای مورد تأکید این شرکت در نمایشگاه بیست‌وهفتم است که در این زمینه نیز باید مسیری تازه را طرح‌ریزی کنیم و به‌صورت ویژه به‌دنبال تولید دانش‌ بومی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی باشیم.

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت با حضور بیش از هزار و ۵۰۰ شرکت ایرانی و خارجی در بخش‌های مختلف از جمله شرکت‌های بالادستی نفت و گاز، اکتشاف و تولید، سازندگان داخلی، صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی گاز، پالایش و پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها، استارتاپ‌ها و دیگر شرکت‌های مرتبط با صنعت نفت، روزهای ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.