افزایش قیمت نفت در بازار جهانی| کاهش دو میلیون بشکه ای عرضه در نیمه دوم ۲۰۲۳

قیمت نفت خام وست تگزاس به بالای ۷۲.۱۵ دلار رسیده و گزارش ها حاکی از کاهش تعداد فروشندگان در بازار نفت است.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ قیمت نفت خام وست تگزاس صبح روز سه شنبه به بالای ۷۲.۱۵ دلار رسیده و گزارش ها حاکی از کاهش تعداد فروشندگان در بازار نفت است.

قیمت نفت خام طی روزهای اخیر و در پی انتشار اخباری موثق از کاهش تولید نفت توسط کانادا و اوپک پلاس در نیمه دوم سال جاری میلادی و حمایت سازمان بین المللی انرژی از این تصمیم اتخاذ شده افزایش نسبتا خوبی را تجربه کرده است.

با انتشار این گزارش ها، احساسات بازار انرژی نیز به سمت طمع بیشتر سوق پیدا کرده و به نظر می رسد در نیمه دوم سال جاری میلادی با کمبود عرضه نفت در بازارهای جهانی مواجه شویم؛ موضوعی که موجب تحرک قیمت ها در بازار نفت شده است.

بهای نفت در حالی روز دوشنبه نیز با افزایش یک درصدی مواجه شده بود که گزارش ها حاکی از احتمال کاهش دو میلیون بشکه ای عرضه طلای سیاه در نیمه دوم امسال است.

با اینحال، موضوع مهم تعیین کننده دیگر بر سر راه تعیین قیمت نفت، شاخص دلار است که باید منتظر ماند و دید که تکلیف تعیین سقف بدهی دولت در آمریکا چه خواهد شد.

در همین حال، قیمت هر بشکه نفت خام دریای برنت نیز صبح روز سه شنبه به بالای ۷۶ دلار رسیده تعداد خریداران در بازارها افزایش یافته است.

همچنین قرار است طی هفته جاری، دو شاخص مهم اقتصادی یعنی API و PMI در ایالات متحده برای ماه آوریل اعلام شوند که این موضوع نیز می تواند تاثیر بسزایی روی بازار نفت به جای بگذارد.