آرامکو بخشی از سهام یک شرکت چینی را خرید

آرامکو در ماه مارس اعلام کرده بود که قصد دارد ۱۰ درصد از سهام پتروشیمی رونگ شنگ را به ارزش ۳.۴ میلیارد دلار خریداری کند.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ شرکت آرامکو عربستان سعودی ۱۰ درصد از سهام یک شرکت پتروشیمی چین را خرید.

غول نفتی عربستان سعودی امروز اعلام کرد خرید ۱۰ درصد از سهام یک شرکت پتروشیمی چینی را تکمیل کرده است. این معامله بخشی از گسترش حوزه نفوذ این شرکت عربستانی به بزرگترین کشور واردکننده نفت خام در جهان است.

آرامکو در ماه مارس اعلام کرده بود که قصد دارد ۱۰ درصد از سهام پتروشیمی رونگشنگ Rongsheng را به ارزش ۳.۴ میلیارد دلار خریداری کند.

با این قرارداد، عربستان سعودی ۴۸۰۰۰۰ بشکه نفت در روز را برای شرکت پالایشی و شیمیایی متعلق به یکی از شرکت‌های تابعه رونگشنک فراهم می‌کند.

محمد القحطانی، معاون رئیس شرکت آرامکو در بیانیه‌ای گفت: شراکت ما با رونگ‌شنگ، راهبردی است. آرامکو برای تبدیل مایعات به مواد شیمیایی و در عین حال تقویت حضور خود در چین در سال‌های اخیر تلاش کرده است. وی افزود: «این خرید کلیدی بخش مهمی از راهبرد رشد بلندمدت آرامکو است و حضور در یک بازار حیاتی تقویت می‌کند.»

لی شویرونگ، رئیس رونگ‌شنگ، نیز گفت که این قرارداد نشانه «ورود رونگ‌شنگ و آرامکو به عصر جدیدی از همکاری» و «گامی مهم رو به جلو در راهبرد بین‌المللی‌سازی رونگ‌شنگ» است.