نشریه فورچون:

افزایش حجم بازار پتروشیمی جهان به بالای ۸۸۶ میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰

نشریه اقتصادی فرچون در تازه ترین گزارش خود از پیش بینی بازارهای مالی جهانی، حجم بازار پتروشیمی برای سال ۲۰۳۰ را بالغ بر ۸۸۶ میلیارد دلار تخمین زد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ نشریه اقتصادی فرچون در تازه ترین گزارش خود از پیش بینی بازارهای مالی جهانی، حجم بازار پتروشیمی برای سال ۲۰۳۰ را بالغ بر ۸۸۶ میلیارد دلار تخمین زد.
این در حالیست که موسسه CAGR حجم این بازار در سال ۲۰۲۲ را حدود ۶۰۰ میلیارد دلار ارزیابی کرده که این میزان می بایست تا پایان سال ۲۰۲۳، به رقمی بالغ بر ۶۲۸ میلیارد دلار افزایش یابد.
به نوشته فرچون، با توسعه بازارهای الکترونیک، خودروسازی و ساختمان سازی و افزایش کاربرد محصولات پتروشیمی در این صنایع، می توان آینده درخشان و رو به رشدی را برای این بازار پیش بینی کرد.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی فرچون، آخرین رتبه بندی بزرگان پتروشیمی جهان نیز عبارتند از: BASF آلمان، لیوندل باسل هلند، انئوس بریتانیا، شل بریتانیا، SABIC عربستان سعودی، ریلاینس هند، میتسوبیشی ژاپن، داو آمریکا، ال جی کره جنوبی، شورون آمریکا، شرکت ملی نفت چین، ماروزن ژاپن.
لازم به ذکر است؛ عمده کارشناسان بین المللی، رشد صنایع نوین به ویژه خودروسازی و ساختمان را محرک اصلی توسعه آینده صنعت پتروشیمی جهان دانسته اند. این در حالیست که صنایع پتروشیمی همچنین از کاربرد وسیعی در صنایع مدرنی چون باتری سازی به ویژه موارد مصرف در باتری های خودروهای برقی برخوردار هستند.