وزیر انرژی آمریکا:

توقف صادرات ال‌ان‌جی آمریکا بر روابط با متحدانش اثر نمی‌گذارد

وزیر انرژی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که توقف مجوز صادرات محموله‌های ال‌ان‌جی بر روابط این کشور با خریداران اثری نمی‌گذارد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ جنیفر گرانهولم گفت: توقف در صدور مجوزهای مربوط به فروش محموله‌های گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) بر روابط با متحدان واردکننده این حامل انرژی تأثیری نخواهد داشت.
وی افزود: نتیجه نهایی این تصمیم بر رابطه ایالات متحده آمریکا با متحدان یا توانایی آنها برای دسترسی به انرژی تأثیر نمی‌گذارد.
وزیر انرژی آمریکا به مدت زمان ادامه توقف صدور مجوز برای محموله‌های صادراتی که از سوی جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده در ژانویه اعلام شد، اشاره‌ای نکرد.
آموس هوخشتاین، مشاور ارشد بایدن پیش‌تر به شبکه العربیه انگلیسی گفته بود که این توقف ممکن است حدود ۱۰ تا ۱۴ ماه به طول بینجامد که می‌تواند به این معنا باشد که پس از انتخابات پنجم نوامبر هم ادامه خواهد داشت.
گرانهولم گفت: این وقفه که به آثار محیط زیستی، شرایط اقتصادی و آب و هوایی در این تجارت در حال رشد توجه دارد، بر ۱۲ پروژه تأثیر می‌گذارد، اما مجوزهای کنونی صادرات ال‌ان‌جی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.
ایالات متحده آمریکا پارسال عنوان بزرگترین صادرکننده ال‌ان‌جی جهان شناخته شد و انتظار می‌رود ظرفیت صادرات این حامل انرژی تا سال ۲۰۳۰ میلادی با پروژه‌های ساخت‌وساز که دارای مجوز کامل هستند، دو برابر شود.
گرانهولم گفت: آمریکا به‌تدریج ذخیره‌سازی‌های راهبردی نفت را با خرید ماهانه میلیون‌ها بشکه تکمیل می‌کند.