افزایش ۲۳ درصدی صادرات محصولات پتروشیمی مصر

ارزش صادرات پتروشیمی مصر در سال 2022 میلادی نسبت به دوره مشابه سال قبل 23 درصد افزایش یافت.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ به نقل از پایگاه خبری زاویه، ارزش صادرات پتروشیمی مصر در سال ۲۰۲۲ میلادی با ۲۳ درصد افزایش به ۸ میلیارد و ۶۲۹ میلیون دلار رسید، در حالی که این رقم در دوره مشابه پارسال ۷ میلیارد و ۳۳ میلیون دلار بود که این اراقام نشان از افزایش ۲۳ درصدی دارد.

احمد محرم، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری انکریج (Anchorage Investments) مصر اعلام کرد: انتظار می‌رود با توجه به حرکت مصر از از وابستگی به واردات به سمت صادرات، صنایع پتروشیمی، مواد و کودهای شیمیایی در آینده به رشد خود ادامه دهند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود مجتمع پتروشیمی انکر بنیتویت (Anchor Benitoite) متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری انکریج واقع در منطقه اقتصادی کانال سوئز (SCZONE) در سال نخست فعالیتش هدف ارزش صادرات بیش از یک میلیارد دلاری را محقق کند و در سال دوم به حدود یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلار برسد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری انکریج تصریح کرد: مجموع سرمایه‌گذاری‌های پروژه پتروشیمی انکر بنیتویت ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برآورد شده است و پیش‌بینی می‌شود این پروژه به افزایش ۷۵۰ میلیون دلاری سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی هم کمک کند.