معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش خبر داد:

افزایش ۲ میلیارد لیتری تحویل سوخت به نیروگاه‌ها/ نیروهای عملیاتی در آماده‌باش کامل برای تأمین سوخت کشور هستند

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش ۲ میلیارد لیتری تحویل سوخت به نیروگاه‌ها در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ جلیل سالاری بعدازظهر امروز (جمعه، ۲۳ دی‌ماه) در کارگروه هماهنگی و تأمین پایدار سوخت زمستانی ۱۴۰۱ با حضور وزیر نفت و معاون اول رئیس‌جمهوی، ضمن تشکر از حمایت‌های دولت به‌ویژه در بخش حمل‌ونقل و تکمیل ناوگان، گفت: امسال نسبت به پارسال ۲ میلیارد لیتر سوخت بیشتر به نیروگاه‌ها تحویل داده شده است و به عبارتی امروز ۱۷ میلیارد لیتر سوخت بیشتر تحویل داده‌ایم.

وی به چالشی که به‌تازگی در حوزه گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) داشته‌اند اشاره و تصریح کرد: با وجود مشکلات به‌وجودآمده توانستیم سوخت بخش حمل‌ونقل را تأمین کنیم، به‌طوری‌ که هم‌اکنون و روزانه ۳۰۳ میلیون لیتر بنزین و ۸۵ میلیون لیتر نفت‌گاز تأمین شده و در عین‌ حال ۵ هزار نفت‌کش جاده‌پیما برای تأمین سوخت بخش نیروگاهی اختصاص یافته است و روزانه ۴۷ میلیون لیتر سوخت را افزون بر نفت کوره تأمین می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه ۷۵ میلیون لیتر نفت سفید در مناطقی که با مشکل روبه‌رو بودند تأمین شده است، اعلام کرد: ۹ هزار تن گاز مایع برای شرایط ویژه پیش‌بینی شده است و در این مدت هم همه نیروهای عملیاتی در آماده‌باش کامل هستند و ناوگان ما با بخش نیروگاهی ارتباط کامل دارد.

سالاری با اشاره به ظرفیتی که در بندرعباس و یزد برای ناوگان ریلی ایجاد شده است، گفت: این امکان فراهم است که در هر دو ساعت با استفاده از ناوگان ریلی معادل ۲۲۰ نفتکش سوخت‌گیری و به سمت شمال و شمال شرق کشور ارسال شود.

سالاری با اشاره به تمهیدهای ویژه‌ای که برای استان سیستان و بلوچستان اندیشیده شده است، تصریح کرد: برای زاهدان سهمیه نفت سفید را افزایش داده‌ایم و یک کالابرگ به سهمیه افراد اضافه کرده‌ایم، به‌تازگی هم برای نخستین بار از طریق ناوگان ریلی ۳.۵ میلیون لیتر نفت سفید به این منطقه ارسال کردیم