آمریکا تحریم نفت ونزوئلا را به نفع خودش لغو کرد

وزارت خزانه‌ داری آمریکا در بیانیه ای از لغو تحریم عرضه نفت ونزوئلا به نفع خود خبر داد.

به گزارش نفیرنفت | شبکه خبری صنعت نفت ایران؛ وزارت خزانه داری آمریکا ادعا کرد که اجازه عرضه نفت از ونزوئلا به بازار آمریکا داده شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در این باره مدعی شد: دولت آمریکا به شرکت «شورون» (Chevron) اجازه استخراج نفت و تولید فرآورده‌های نفتی در ونزوئلا و ارسال آنها به ایالات متحده را داده است و این امر باعث کاهش تحریم‌ها علیه این کشور آمریکای لاتین شده است.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خزانه داری آمریکا ادعا شده است: ایالات متحده تحریم عرضه نفت ونزوئلا را در واکنش به توافقات بین مقامات این کشور و مخالفان لغو کرده است!

این در حالیست که خبرگزاری فرانسه در خبری کوتاه اعلام کرد که دولت ونزوئلا و مخالفان توافقنامه‌ای را در مکزیک امضا کردند.

اگرچه تاکنون جزئیات زیادی درباره این توافق رسانه‌ای نشده است، اما وبگاه اینتل ریپابلیک گزارش کرد که این توافق در حوزه‌های بشردوستانه، بهداشت و درمان و آموزش بوده است.

در همین رابطه، چندی پیش اعلام شد که ونزوئلا و مخالفان کاراکاس پس از ۱۵ ماه تعلیق، مذاکرات را از امروز شنبه از سر می‌گیرند.

گوستاوو پترو، رئیس جمهور کلمبیا، که یکی از بازیگران کلیدی در دستیابی به این رویکرد بود است، اعلام کرد: در ۲۶ نوامبر، مذاکرات بین دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور و مخالفان ونزوئلا از سر گرفته می‌شود.